W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy

W dniu 02 marca 2020 roku Pani bibliotekarka z Oddziału dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie odwiedziła przedszkolaki z grupy IV i V Publicznego Przedszkola Nr 2 im. Janusza Korczaka w Parczewie.

Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z utworami, których tematem są niektóre negatywne cechy charakteru. Przedszkolaki z wielką ciekawością wysłuchały wierszy autorstwa Jana Brzechwy pt.'' Kłamczucha'', ''Samochwała'', ''Skarżypyta''. Wykazały się również dużą znajomością wielu utworów poety, recytując przy okazji ''Kaczkę Dziwaczkę”.

Przenosząc się w pełen przygód magiczny świat utworów wysłuchały także wierszy, w których głównymi postaciami są zwierzęta takie jak ''Lew'', ''Krokodyl'' czy też ''Słoń''. Między innymi tym zwierzętom autor wierszy przypisał wiele znanych cech.

Spotkanie miało na celu ukazanie dzieciom, iż wierszowane historyjki poety uczą, wychowują, są zabawne i pouczające i pomimo upływu lat królują do dnia dzisiejszego, gdzie rozbawiają kolejne pokolenia dzieci.