Przedszkolaki w bibliotece

W dniach 06-07 lutego 2020 roku Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie odwiedziły dzieci z grupy III, IV, V Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Parczewie. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci dowiedziały się, jakie rodzaje książek znajdują się w bibliotece, jak należy je szanować i o nie dbać. Poznały również zasady wypożyczania książek, zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz dowiedziały się, jak stać się czytelnikiem biblioteki. Dzieci miały również możliwość obejrzeć wypożyczalnię dla dorosłych oraz czytelnię. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Każde dziecko wyszło z biblioteki z uśmiechem na twarzy i obietnicą, że jeszcze tu wróci.