Wierszyki i zagadki dla przedszkolnej gromadki

W dniu 28 stycznia 2020 roku pani bibliotekarka z Oddziału dla Dzieci Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie, po raz kolejny, odwiedziła grupę IV i V przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 2 im. Janusza Korczaka w Parczewie. Dzieci miały okazję zapoznać się z serią książek pt. ,,Wierszyki i zagadki dla przedszkolnej gromadki” oraz ,, Encyklopedie wiedzy przedszkolaka”. Z dużym zaciekawieniem oglądały kolorowe książeczki opatrzone bogatymi ilustracjami. Wsłuchując się uważnie w treść wybranych wierszy chętnie odgadywały, czego dotyczy dana zagadka. Z wielką uwagą i przyjemnością wysłuchały także wierszyka ,,Łakomczuszek” autorstwa Urszuli Kozłowskiej ze zbioru opowiadań ,,Bajki przedszkolaka”.

Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami oraz zachęcenie przedszkolaków do czytania książek. Dzieci z zainteresowaniem wzięły udział w spotkaniu, za co serdecznie Dziękujemy!!!