Szopka Bożonarodzeniowa… Tradycja pisana od wieków

W dniu 23 stycznia 2020 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Laskach odbyło się spotkanie przygotowane przez bibliotekarzy z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się, o początkach  tradycji tworzenia szopek, która kultywowana jest po dzisiejsze czasy, i to na wszystkich kontynentach świata. Wspólnymi siłami stworzony został plakat, przedstawiający tradycyjną szopkę Betlejemską, nad którą znalazła się gwiazda, wskazująca drogę do nowonarodzonego Mesjasza. Na zakończenie słuchacze obejrzeli fotografie przedstawiające szopki z różnych części świata, dopasowując je do nazw krajów, z których one pochodzą. Uczestnicy poradzili sobie z tym zadaniem świetnie, nie zabrakło też przy tym dobrej zabawy i sporej dawki uśmiechu. Spotkania w Środowiskowym Domu Samopomocy w Laskach, to nie tylko obcowanie ze słowem zapisanym i mówionym, ale nade wszystko stworzenie szczególnych relacji miedzy ludzkich oraz integracji.