Parczewskie Piwonie

W dniu 6 czerwca 2019 roku Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie odwiedziły dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie. Motywem przewodnim spotkania były opowieści ,,Znad Piwonii i Konotopy''. Uczestnicy zapoznali się z książką Apolinarego Nosalskiego zawierającą najpiękniejsze opowieści i podania związane z Królewskim Miastem Parczew i rzekami Piwonią i Konotopą. Z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwały się we fragmenty opowiadań o regionie, zapoznały się z historią i tradycją rzeki Piwonia. W spotkaniu uczestniczył także parczewski literat, Pan Lechosław Płowaś, który chętnie udzielał ciekawych informacji o osobliwościach małej ojczyzny. Na koniec zajęć, z dużą radością i entuzjazmem, dzieci wykonały piękny plakat kwiatu piwonii. Stwierdziły jednocześnie, że Parczew ma dużo wspaniałych i ciekawych legend, które warto znać i przekazywać z pokolenia na pokolenie. Spotkanie zorganizowano w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.