Spotkanie na leśnej polanie

W dniu 25 kwietnia 2019 roku w Oddziale dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie odbyło się spotkanie czytelnicze z dziećmi ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały,  w nawiązaniu do budzącej życie wiosny, książki o tematyce przyrodniczej. Ochotnicy czytali wybrane wiersze o ptakach, zwierzętach leśnych oraz domowych. W dalszej części spotkania dzieci odgadywały zagadki związane ze zwierzętami, z którymi poradziły sobie bezbłędnie. Podczas wspólnej zabawy przy tablicy, dzieci dopasowywały zdjęcia zwierząt i ptaków przyporządkowując je do odpowiedniej grupy. Było to dla nich wspaniałe doświadczenie, gdyż mogły również opowiedzieć o swoich domowych zwierzętach. Spotkanie na leśnej polanie było  dla dzieci niezwykłą inspiracją w tworzeniu nowych pomysłów do pisanej przez nich bajki, na której efekty z niecierpliwością wszyscy czekają… Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Światowego Dnia Książki.