,,Bajkowe puzzle”

W dniu 5 listopada 2019 roku Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie odwiedziły dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie, z okazji obchodzonego Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Była to okazja aby przypomnieć sobie bajki, które towarzyszyły w dzieciństwie. W trakcie spotkania dzieci dyskutowały o znanych im bajkach i bohaterach bajkowych takich jak ''Kopciuszek'', ''Smerfy'' czy też ''Jaś i Małgosia''. Nie zabrakło zagadek dotyczących postaci bajkowych oraz znajomości tytułów bajek.

Podczas bajkowego spotkania pracując w grupach układały puzzle, gdzie ich zadaniem było jak najszybsze ułożenie obrazka i podanie poprawnego tytułu bajki. Dzieci bardzo dobrze znały bajki i doskonale radziły sobie z zadaniami. Z dużym zainteresowaniem obejrzały wystawę z działalności biblioteki. Na koniec spotkania z zaciekawieniem wysłuchały bajki pt. ''Mądra Sowa'' Urszuli Kozłowskiej, stwierdzając jednocześnie, iż książki z bajkami uczą, rozweselają oraz przekazują ważne prawdy życiowe, dlatego warto po nie sięgać jak najczęściej. Spotkanie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek oraz Tygodnia Książek Szczęśliwego Dzieciństwa w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie.