Jesienne zajęcia w bibliotece

Jesień to piękna pora roku, która kojarzy się z kolorowymi szeleszczącymi liśćmi pod nogami, babim latem, zbieraniem grzybów. Tego wszystkiego doznały dzieci ze świetlicy szkolnej podczas zajęć w Filii Bibliotecznej w Przewłoce. Korzystając z pięknej pogody większość zajęć odbywała się na dworze. W plenerowych warunkach powstawały kwiaty z liści, a z żołędzi, kasztanów i warzyw jesienne ludziki. Na dworze dzieci malowały także jesienne pejzaże, które później wraz z żołędziowymi ludzikami umieszczono na bibliotecznej wystawie. Jak na bibliotekę przystało nie zabrakło również czytania książek o jesieni. Uczestnictwo we wspólnych zajęciach jest nie tylko okazją do integracji i relaksu, to także wspaniały czas wykorzystany na promocję czytania książek. Dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę, co widać na załączonych zdjęciach.