W świecie baśni H.Ch. Andersena

W dniu 24 maja 2018 roku w Dziecięcej Przestrzeni Multimedialnej Oddziału dla Dzieci  MGBP w Parczewie odbyło się  kolejne spotkanie, zorganizowane dla Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie z cyklu: „Spotkania z Andersenem.” W tym roku biblioteka obchodzi rok baśni H. Ch. Andersena – wielkiego duńskiego pisarza, którego bajki znane są na całym świecie, uwielbiane przez wszystkie dzieci jak też  i dorosłych.  W swoich baśniach autor pisał o  ciągłym poszukiwaniu miłości, dobra i sercu, które pragnie być szczęśliwe. Lecz nie zawsze jego historie miały dobre zakończenie, tak jak to bywa w życiu. Podczas literackiego spotkania, dzieci czytały baśnie pt.: „Imbryk” i „Stokrotka”. W historiach tych nie wielu przeżyć. Nie zabrakło również humoru, ciepła i mądrości.

Andersen nigdy nie przestał marzyć i ze zwykłego chłopca z ubogiej rodziny stał się wielkim pisarzem podróżującym po świecie. Dzieciom ze Świetlicy Socjoterapeutycznej życzymy aby  i ich marzenia spełniły się tak samo jak Panu Andersenowi.