V Festiwal Piosenki Religijnej w Tyśmienicy

W dniu 26 kwietnia 2018 roku, w Wiejskim Centrum Kultury w Tyśmienicy odbył się V Festiwal Piosenki Religijnej w Tyśmienicy. Festiwal cieszy się od lat niesłabnącą popularnością, a jego jubileuszowa V edycja zgromadziła wielu wykonawców, zarówno solistów jak i zespoły. Na scenie festiwalu wystąpili: dzieci  i  młodzież szkolna, dorośli oraz seniorzy i osoby niepełnosprawne. Prezentowali tradycyjne oraz współczesne utwory muzyczne, nierzadko przepełnione duchem radości oraz głębszym przesłaniem. W przebieg tego kulturalnego przedsięwzięcia, tak jak co roku, włączyli się pracownicy MGBP w Parczewie. Publiczność również dopisała.