Uśmiech wierszem malowany

W  dniu 22 marca 2018 roku w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie w Oddziale dla Dzieci odbyło się spotkanie literackie z udziałem dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie. Tematem przewodnim spotkania była poezja dziecięca.  Podczas niego bibliotekarze wraz z uczestnikami spotkania czytali znane i lubiane wiersze, zaliczające się do kanonu Polskiej Poezji Dziecięcej autorów takich jak: Jan Brzechwa, Julian Tuwim czy Wanda Chotomska. Nie zabrakło również wierszy patriotycznych ze zbioru Poezji patriotycznej dla dzieci Marii Konopnickiej pt.: A czy wiesz dziecino miła…. Na zakończenie tego literackiego spotkania dzieci w formie zabawy ćwicząc pamięć i wymowę, zmierzyły się z recytacją znanych wierszy logopedycznych o : Chrząszczu i Czyżyku. W trakcie spotkania na dziecięcych, rozpromienionych twarzach malował się wciąż nie gasnący uśmiech. Dzieci wróciły do domów pełne optymizmu i „poetyckiego ducha”.

Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Światowego Dnia Poezji.