Poezja niepodległościowa

W dniu 21.03.2018 roku podczas  marcowej biblioterapii w Warsztacie Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie bibliotekarze wraz z uczestnikami warsztatów świętowali Światowy Dzień Poezji. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie .Wiosenne spotkanie literackie poświęcone  było poezji o tematyce niepodległościowej. Podczas niego czytane były wiersze polskich autorów m.in. Marii Konopnickiej, Ignacego Krasickiego. W trakcie dyskusji na temat: „Ojczyzna i niepodległość - o miłości do niej” warsztatowicze chętnie opowiadali o tym, jak dobrze mieć swój kraj, żyć w nim i czuć się w nim bezpiecznie. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, iż nie chcieliby mieszkań nigdzie indziej niż w Polsce.

Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Roku Jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i Światowego dnia Poezji.