Polacy walczący o Niepodległość Polski

W dniu 20 marca 2018 roku odbyło się spotkanie bibliotekarzy MGBP w Parczewie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Parczewie. W sali ,,parczewskiej Trójki”   pracownicy biblioteki wygłosili wykład prezentujący sylwetki Polaków walczących o niepodległość Polski. Wśród nich znaleźli się tacy działacze jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski. W multimedialnej prezentacji znalazły się archiwalne fotografie prezentowanych Polaków walczących o niepodległość oraz zdjęcia z historycznych  zdarzeń tj. podpisanie traktatu wersalskiego w Paryżu,  które miały wpływ na kształtowanie się granic państwa polskiego.

Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Roku Jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.