Wspólne kolędowanie, serc otwieranie

W niedzielne przedpołudnie, 28 stycznia 2018 roku, w Juliopolu odbyło się spotkanie kolędnicze. Tradycyjne i współczesne wykonania znanych kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów śpiewaczych z Juliopola i Tyśmienicy zintegrowały lokalna społeczność. Występ muzyczny zespołu z Tyśmienicy wspierali pracownicy MGBP w Parczewie, którzy aktywnie udzielają się w tego typu przedsięwzięciach kulturalnych. Jest to szczególna forma przekazu treści kultury i sztuki ludowej zapisanych w lokalnych tradycjach, zwyczajach i obrzędach. Tradycja wspólnego kolędowania oraz przekazywanie jej kolejnym pokoleniom jest  tego najlepszym przykładem.