Biesiada w Tyśmienicy

W dniu 25 listopada 2017 roku, w Wiejskim Centrum Kultury w Tyśmienicy, odbyło się II Spotkanie z Piosenką Biesiadną. W spotkaniu uczestniczyły zespoły śpiewacze: ,, Sosna ” z Sosnowicy, ,, Lawenda ” z Juliopola, ,, Jednolatki ” z Gródka Szlacheckiego oraz ,, Tyśmienica ” z Tyśmienicy oraz publiczność złożona z zaproszonych gości i mieszkańców Tyśmienicy. Tego typu spotkania promują lokalną kulturę i sztukę ludową. Zachowują od ocalenia i zapomnienia dawną tradycję i folklor: pieśni, zwyczaje, obrzędy. Ponadto pobudzają aktywność społeczną poszczególnych grup i służą integracji mieszkańców lokalnych małych ojczyzn. W przebieg imprezy włączyła się także MGBP w Parczewie.