Józef Piłsudski, człowiek niezwykły

W dniu 21 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie bibliotekarzy MGBP w Parczewie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Parczewie. W sali ,,parczewskiej Trójki”   pracownicy biblioteki wygłosili wykład prezentujący  sylwetkę Józefa Piłsudskiego. Było to, drugie już, spotkanie poświęcone tej historycznej postaci, w ramach obchodów Roku Józefa Piłsudskiego. W 2017 roku przypada 150. rocznica urodzin Marszałka Piłsudskiego.

W multimedialnej prezentacji zatytułowanej „Niezwykły człowiek Józef Piłsudski” uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jakim człowiekiem był Józef Piłsudski prywatnie, jak zapamiętała go rodzina oraz przyjaciele, czym się interesował, jakie miał hobby, jak spędzał czas wolny od pracy, pomimo, iż miał go tak niewiele. Dzięki zasobom cyfrowym pochodzącym z CBN Polona ( największej tego typu bibliotece w Polsce ) słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogli obejrzeć unikatowe zdjęcia z prywatnych kolekcji marszałka Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie spotkania przedstawione zostały najciekawsze anegdoty z życia marszałka.