Pani Jesień opowiada…

Podczas pierwszego, powakacyjnego, spotkania z cyklu: „Przyjazna biblioteka” z dziećmi ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie, bibliotekarze MGBP w Parczewie, w dniu 12.10.2017 roku, przygotowali  innowacyjny jesienny program czytelniczy. W trakcie jego trwania, dzieci dyskutowały na temat jesiennej pory roku: czym się ona charakteryzuje, jakie zmiany zachodzą podczas jej trwania czy co lubią w jesieni najbardziej. Dzieci czytały opowiadania o tematyce jesiennej i rozwiązywały zagadki. Poprzez zabawę,  miały okazję wspólnie stworzyć jesienne opowiadanie, bazując na wylosowanych rekwizytach  z zagadkowego pudełka. Zabawa była przednia, inspirująca i bardzo spodobała się wszystkim uczestnikom.  Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki jednogłośnie stwierdzając, że dobra książka wypożyczona w bibliotece to świetny pomysł na długie jesienne wieczory.