Słoneczne wakacje w Tyśmienicy

Tegoroczne wakacje w Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy upłynęły pod znakiem doskonałej zabawy. Dzieci bardzo chętnie przychodziły do biblioteki, gdzie brały udział w rozmaitych zajęciach literackich, rekreacyjnych i plastycznych.

Aby zachować uroki lata, dzieci wykonywały barwne kwiaty z kolorowej bibuły i krepiny.  Zaś z butelek i słoików robiły piękne flakony, które zdobią pomieszczenia biblioteki. W czasie wakacji odbywały się cykliczne spotkania, na których opowiadano najciekawsze wspomnienia związane z wakacyjnymi podróżami. Wspólnie czytano gazety i śpiewano wakacyjne piosenki. Letnie popołudnia w bibliotece zarezerwowano na ,,Bajkowy koncert życzeń", czas poświęcony słuchaniu i czytaniu bajek oraz baśni wybranych przez dzieci (Kubuś Puchatek, Baśnie Afanasjewa i wiele innych). ,,Dobre obyczaje czyli w lekkim tonie o bon tonie" to z kolei spotkania czytelnicze dla dzieci, podczas których, czytano wiersze i prowadzono rozmowy o zasadach dobrego wychowania. W czasie letniego wypoczynku dzieci nie mogło zabraknąć gier i zabaw na świeżym powietrzu. Było zatem rysowanie kredą po asfalcie, puszczanie baniek mydlanych i gra w "klasy". O letniej wakacyjnej nudzie nie było mowy!!!