Na początek podróży z książką…

W dniu 1 czerwca 2017 roku, w Dzień Dziecka, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie odwiedziła grupa uczniów z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Parczewie. Dzieci zwiedziły bibliotekę i poznały jej księgozbiór. Dowiedziały się, jakie są zasady wypożyczania książek i jak należy o nie dbać. Dzieci już w szkole poznały alfabet i „przetarły  pierwsze szlaki w czytaniu”, toteż bardzo chętnie zgłaszały się do przeczytania fragmentów przeglądanych, w bibliotece, książek. Bibliotekarze zachęcali uczniów do wypożyczania i czytania książek dostępnych w bibliotece.  Dzień Dziecka to szczególny dzień w roku. Pracownicy MGBP w Parczewie serdecznie dziękują za odwiedziny i życzą wszystkim dzieciom, nie tylko w dniu ich święta, wiele uśmiechu, wspaniałych i inspirujących podróży z książką oraz spełnienia wszystkich marzeń.