Magiczny świat książki

W dniu 12 maja 2017 roku Pracownicy MGBP w Parczewie, odwiedzili dzieci ze Żłobka ,,Urwisek" w Parczewie. Obcowanie z książką na każdym poziomie rozwoju psychicznego dziecka jest bardzo ważne i przynosi wiele korzyści. Magiczny świat zapisany  w bajkach i baśniach pobudza wyobraźnię, kształtuje właściwe postawy i zachowania. Dziecko zaczyna dokładniej postrzegać świat, ludzi i zdarzenia. Dodatkowym atutem książki dziecięcej są barwne ilustracje napawające radością i wyzwalające uśmiech oraz wiele innych pozytywnych emocji. W trakcie spotkania nie zabrakło bezpośredniego kontaktu z książką. Dzieci ze żłobka mogły samodzielnie wziąć do swoich rączek kolorowe książeczki  i doświadczyć tego radosnego uczucia obcowania z książką i zapisanych w nim słowie.
Spotkanie promujące czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci zorganizowano w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.