Przedszkolaki w bibliotece

W piątkowe przedpołudnie, dnia 7 kwietnia 2017 roku, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie odwiedziła ostatnia już wycieczka najmłodszych przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego „Skowronek”  z   Parczewa. Dzieci zwiedziły bibliotekę i dowiedziały się jak mogą zostać jej czytelnikami. Dowiedziały się też czym charakteryzuje się książka dziecięca i jakie są jej rodzaje. Z wielkim zaciekawieniem oglądały książki i kolorowe ilustracje. Wysłuchały bajki  „Nauczycielka Hipolita” oraz wiersza J. Brzechwy „Okulary”. Dzieci bawiły się też zabawkami dostępnymi w Dziecięcej Przestrzeni Multimedialnej. Dzieciom bardzo spodobała się wycieczka do biblioteki. Nie mogły się doczekać słodkiego cukierkowego poczęstunku. Kolejną niespodzianką dla dzieci były pamiątkowe zaproszenia zachęcające do odwiedzania biblioteki. Na zakończenie Pani z przedszkola wręczyła pracownikom biblioteki podziękowanie za zorganizowanie lekcji bibliotecznej.