Wizyta w bibliotece czyli odwiedziny przedszkolaków

W dniu 31 marca 2017 roku Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie odwiedziła grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego „Skowronek”  z Parczewa. Dzieci zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się jak mogą stać się jej czytelnikiem, gdzie mogą znaleźć książki dla siebie oraz w jaki sposób ją wypożyczyć. W związku  z trwającym miesiącem poezji przedszkolaki wysłuchały „głośnego czytania” wierszy z książeczki dla dzieci zatytułowanej „Wierszyki: zgadywanki”. Wybrane wierszyki np. ,,Koty”, ,,Ogród”, ,,Przedszkolak”, ,,Koparka”, ,,Owoce” i wiele, wiele innych czytała Pani bibliotekarka. Dzieci z radością oglądały książki i kolorowe w niej obrazki. Bardzo chętnie bawiły się też zabawkami znajdującymi się w bibliotece. Dzieciom bardzo spodobało się  w bibliotece i wyraziły chęć rychłego do niej powrotu. Na zakończenie najmłodsi goście biblioteki otrzymali upominki – dziewczęta kolorowe kwiatuszki a chłopcy baloniki wykonane własnoręcznie przez pracowników biblioteki.