Ferie zimowe z literaturą i rozrywką w Tyśmienicy

Tegoroczne ferie zimowe w Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy, upłynęły pod znakiem doskonałej zabawy. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach plastycznych, literackich i kulinarnych oraz konkursach przygotowanych przez bibliotekę. Powstały piękne obrazki, przedstawiające krajobrazy zimowe, choinki, bałwanki. Poza prowadzeniem zajęć rozrywkowych dla dzieci, postawiono sobie za cel, obudzenie w Nich miłości do literatury. Uczestnicy spotkań mieli okazję wspólnie poczytać. Zorganizowano, w filii, dzień bajkowy, podczas którego czytano i opowiadano bajki o tematyce zimowej. Jak co roku, dużą popularnością cieszyły się zajęcia z komputerem. Były to: gry interaktywne, spędzanie czasu na facebooku i innych portalach społecznościowych. Ponadto, wielu uczestników zajmowało się rozwiazywaniem krzyżówek, umysłowych labiryntów i rebusów. Zimowe spotkania zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Ferie zimowe w bibliotece należy zaliczyć do udanych. Koncepcja spędzenia ich w towarzystwie książki, okazała się słuszna i zaowocowała nowymi czytelnikami. Ferie się skończyły, ale biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić.