Podsumowanie III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

W dniu 18 listopada 2016 roku w Sali Weselnej KINO w Parczewie, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Pod poetyckim zawołaniem Rocha Sęczawy. Patronat nad konkursem sprawował Burmistrz Miasta Parczew, Pan Paweł Kędracki. Pomysłodawcą  i inicjatorem  III edycji konkursu był Pan Marcin Daniel Kowalczyk – parczewski poeta, kompozytor, bard a organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie.  Zaproszonych gości oraz laureatów III edycji konkursu powitał przewodniczący komisji konkursowej Pan Marcin Daniel Kowalczyk. Następnie Jury Konkursowe odczytało protokół podsumowujący konkurs literacki oraz zaprezentowało wybrane  nagrodzone prace konkursowe, w kategoriach poezja i proza. Okolicznościowe nagrody, dyplomy i upominki wręczyli: Burmistrz Miasta Parczew, Pan Paweł Kędracki; pełniąca obowiązki Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie, Pani Mariola Kowalska oraz członkowie komisji konkursowej. W okolicznościowych wystąpieniach zaproszeni goście nawiązali do szlachetnej i potrzebnej idei konkursu, przypominając osobę duchowego patrona konkursu Pana Rocha Sęczawę oraz jego bogaty dorobek literacki i kulturalny. Spotkanie uświetnił recital formacji muzycznej ''Des Cartes'', w osobach: Anny Kuliczanki oraz Marcina Daniela Kowalczyka.