Światowy Dzień Zwierząt w bibliotece

Październik jest miesiącem poświęconym zwierzętom. W dniu  4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie w Oddziale dla Dzieci w dniu 5.10.2016 r. odbyły się zajęcia edukacyjne pt: „Czytam bo lubię książki o zwierzętach”. Dzieci przeglądając albumy, opowiadały o swoich ulubionych zwierzętach i opiece nad nimi. Czytając  ilustrowane historie ras o koniach, kotach i psach z naszych nowości czytelniczych, podziwiały piękne zdjęcia swoich ulubieńców. Również zaznajamiały się z książkami ze zbiorów Oddziału dla  Dzieci tj. Franklin i książka z biblioteki, Zajączek Feliks, Brzydkie kaczątko, O żabkach w czerwonych czapkach, Kubuś i Hefalumpy, w których bohaterami są zwierzęta. Podróżując do krainy zagadek dzieci odgadywały nazwy zwierząt,  oraz to w jakich bajkach one  występują. Ostatnim punktem programu była prezentacja w Dziecięcej Przestrzeni Multimedialnej, poruszająca tematykę bajkowego świata zwierząt. Dzieci czytały również cytaty słów bohaterów z bajek.