Zanim zrozumiesz dokąd zmierzasz…

W dniu 21 września 2016 roku odbyło się, pierwsze po wakacyjnej przerwie, spotkanie w Warsztacie Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie. Spotkanie poświęcono w całości powieści historycznej Henryka Sienkiewicza ”Quo Vadis.”

Autor powieści przedstawił losy bohaterów, często bardzo dramatyczne, bolesne i zaskakujące w realiach starożytnego Rzymu. Wydarzenia historyczne zestawił z fikcją literacką, dokonał porównania dwóch istniejących obok siebie rzeczywistości: świata pogańskiej kultury i obrzędów ze światem rodzącego się chrześcijaństwa. Bohaterowie ” Quo Vadis ”, zarówno historyczni jak i fikcyjni przekazują czytelnikowi głębokie treści duchowe, wyrażone ich wewnętrznymi przemianami. Za ich pośrednictwem Henryk Sienkiewicz stawia pytania: o zrozumienie swego życiowego powołania, o realizację swych społecznych ról, o wybór właściwego kierunku drogi… Te pytania nabierają szczególnego sensu w dzisiejszym rozpędzonym i zawirowanym świecie.

Spotkanie odbyło się w ramach:

2016. Narodowe czytanie Quo Vadis2016. Rok Henryka Sienkiewicza Krzepiąc serca nadzieją wolności.