Jarmark Jagielloński

W piątek, 22 lipca 2016 roku, punktualnie w samo południe w Parku Miejskim w Parczewie rozpoczął się coroczny Jarmark Jagielloński, święto sztuki ludowej i lokalnego folkloru. Wśród licznych wystawców znalazła się również Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie. Pracownicy biblioteki promowali stoisko z wydawnictwami regionalnymi: albumami, folderami, informatorami, mapami, pocztówkami. Tegoroczny Jarmark Jagielloński w Parczewie miał szczególny charakter. Upływał w radosnej atmosferze obchodów Światowych Dni Młodzieży. Młodzież z Francji i Ukrainy goszcząca w Parczewie, także przybyła na jarmark. I oczywiście odwiedziła stoisko biblioteki, otrzymując od bibliotekarzy pamiątkowe foldery i widokówki.