Harmonogram zajęć wakacyjnych

Harmonogram zajęć wakacyjnych w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie, oraz Filiach w Przewłoce i Tyśmienicy

Lato w bibliotece- Oddział dla Dzieci MGBP

Poniedziałki:

• Wakacje po Angielsku’’ – nauka przez zabawę – zajęcia edukacyjne (liczebniki, rodzina i dom, ruch uliczny, potrawy i napoje, zwierzęta i rośliny, ubrania, cześci ciała, sport, biblioteka, religia, szkoła – gramatyka i słownictwo).

• Jak stać się małym artystą – tworzymy ozdoby i dekoracje” ( różne techniki malowania, origami, organizer na biórko, dekoracje z plastikowych butelek, ozdoby z papieru, decupage)

Wtorki:

• W Afrykańskim rytmie” ( poznawanie obyczajów i kultury kontynentu - zajęcia edukacyjno – kulturalne, warsztaty gry na djembe – techniki uderzeń, rytmy i piosenki afrykańskie)

Środy:

Wakacje z książką” ( czytanie książek i pisanie bajek, tworzenie komiksu, pismo na przestrzeni wieków – zajęcia edukacyjne, święci i błogosławieni – zajęcia edukacyjno - plastyczne, wydawnictwa książkowe – zajęcia edukacyjne)

Czwartki:

Jak stać się małym artystą’’ – tworzenie ozdób i dekoracji(ozdoby z masy solnej, papierowe kwiaty, dekoracje z papieru 3D, wianek z popcornu, karuzela ze zwierząt wodnych, zakładki do książek, dekoracje z plastikowych butelek, ramka na zdjęcia)

Piątki:

• Popołudnia filmowe dla dzieci” - ( projekcje bajek: Ralph demolka, Pingwiny z Madagaskaru, Avatar, Minionki, Lego przygoda, Hotel Transylwania 2, Evan wszechmogący, Rodzina Robinsonów, Zaplątani

• Konkursy ( moje ulubione zwierzątko, kwiaty na łące, biblioteka moich marzeń – konkursy plastyczne, pisanie wiersza o bibliotece – konkurs literacki, turnirej szachowy i warcabowy,

Gry i zabawy dla dzieci (kolorowanki , malowanie kredą na chodniku, rebusy).

Czytelnia zaprasza na zajęcia komputerowe, oraz podróże z książką ( jeśli szukacie inspiracji na wakacje zapraszamy do czytelni , w której czekają na was przewodniki, mapy i książki podróżnicze).

Filia biblioteczna im. Józefy Moniuk w Przewłoce

Filia Biblioteczna im. Józefy Moniuk w Przewłoce zaprasza dzieci do biblioteki w każdą środę, czwartek i piątek od godziny 13 do 17.

Środy :

Spotkanie z książką pod hasłem ''Podróże małe i duże po bajkowej literaturze.''

-głośne czytanie wybranych książek

-zajęcia plastyczne (malowanie obrazków do przeczytanych książek)

-zajęcia edukacyjne. Podróże dookoła świata (poznawanie różnych krajów świata na podstawie

książek.

Czwartki:

Czwartkowe spotkania ze sztuką:

-warsztaty papiernicze – wykonywanie kwiatów z bibuły i krepiny.

-zajęcia kulinarne (pieczenie gofrów i wykonywanie fantazyjnych kanapek)

-malowanie kredą na chodniku

-puszczanie baniek mydlanych

Piątki:

Sportowe piątki :

- gry i zabawy ruchowe na powietrzu

-skakanie na skakankach

-''Zagadki Sówki dla mądrej główki.''- rebusy i zagadki dla dzieci

- turniej gier planszowych

Rodzinne grillowanie :

- na zakończenie wakacji planowana jest impreza dla dzieci i rodziców - wspólne grillowanie.

Filia Biblioteczna w Tyśmienicy

Filia Biblioteczna w Tyśmienicy zaprasza do udziału w spotkaniach wakacyjnych, które będą odbywały się w każdą środę, czwartek i piątek w miesiącach lipiec i sierpień.

Propozycje zajęć na lipiec:

ŚRODY: 12.00 - 15.00

Cykliczne spotkania zatytułowane ,, Dobre obyczaje”. Spotkania, poświęcone będą zasadom dobrego zachowania. Dowiemy się, jak powinniśmy zachowywać się przy stole, w kinie, w klasie, podczas rozmowy telefonicznej, we własnym i cudzym domu, w czasie uroczystości oraz w czasie zabaw. Zakończą się testem z zasad dobrego wychowania.

CZWARTKI : 12.00 -15.00

Mistrzowie pięknego czytania- konkurs

,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaka sobie ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska. W myśl tych słów, uczestnicy konkursu, będą bawić się, prezentując wybrane teksty literackie.

PIĄTKI: 12.00 - 15.00

Dzieci w sieci.

Kolorowanki, wykreślanki, krzyżówki, łamigłówki, to dobry pomysł na to, by dowiedzieć się jak bezpiecznie poruszać się w sieci. W czasie tej zabawy, dzieci będą mogły odsłaniać tajniki komputerowego świata.

Propozycje zajęć na sierpień:

ŚRODY 13.00 -16.00

Wakacje z Franklinem- zajęcia czytelnicze i plastyczne.

Czytanie ulubionych opowieści o Franklinie, rozmowy z ,,morałem’ na podstawie lektury, wykonanie ilustracji do książeczki.

CZWARTKI 13.00 -16.00

Cykl zajęć ,, Młodzieżowa kawiarenka filmowa”- projekcja filmów oraz bajek dla dzieci i młodzieży.

PIĄTKI 13.00- 16.00

,,Papierowy zawrót głowy’’- czyli cuda z bibuły, papieru i innych materiałów plastycznych. Warsztaty papiernicze, na których będzie można nauczyć się tworzenia kwiatów.

• kalambury, gry planszowe.