W sercu ciągle maj…

W czwartkowe popołudnie, 12 maja 2016 roku w Czytelni MGBP w Parczewie spotkali się Seniorzy, miłośnicy literatury i wierni przyjaciele parczewskiej książnicy. Obchodzony Tydzień Bibliotek a nade wszystko najcudowniejszy miesiąc w kalendarzu, oczywiście chodzi tu o miesiąc maj, skłonił uczestników do pewnych przemyśleń naturalnie rzecz biorąc literackich. Prezentacja multimedialna W sercu ciągle maj… , w której spotkały się słowo i melodia, są dowodem na to, że to naprawdę zgrany duet. Słowo dopowiedziane dźwiękami muzyki. A przykładów nie brakuje, wiele dzisiejszych przebojów muzycznych powstało dokładnie na podstawie wcześniej napisanych tekstów poetyckich. Po dzień dzisiejszy, choć minęło bardzo wiele lat, utwory takie jak: Kiedy znów zakwitną białe bzy, Piosenka naszejpierwszej wiosny, Kiedy wiosna buchnie majem,Na pierwszy znak niosą bardzo radosne przesłanie. Budzą się do życia z każdą następną wiosna. Koją serca śpiewem zakochanych słowików i rajskim zapachem bzów.