Pieśń o zmartwychwstaniu

” Cała ziemio wołaj z radości na cześć Pana.

Raduj się, wesel się…”

W niedzielny wieczór, 10 kwietnia 2016 roku, w Centrum Kulturalno-Oświatowym Wsi Tyśmienica odbył się koncert wielkanocny ” Pieśń o Zmartwychwstaniu ”.Zgromadzonej publiczności, w przeżywaniu radości paschalnej, towarzyszyły pieśni i piosenki religijne wyśpiewane przez Zespół Wokalny ” Tyśmienica ”oraz teksty poetyckie nawiązujące do tematyki świąt wielkanocnych. W gronie gości, którzy przyjęli zaproszenie na świąteczny koncert byli obecni: Burmistrz Miasta i Gminy Parczew, Pan Paweł Kędracki; Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie, Pani Teresa Bonik; Dyrektor Parczewskiego Domu Kultury, Pani Krystyna Kodym; Proboszcz Parafii w Tyśmienicy, Ksiądz Antoni Jastrzębski, patron honorowy koncertu; Radny Miasta i Gminy Parczew, Pan Zbigniew Szymczak oraz licznie przybyli Mieszkańcy Wsi Tyśmienica.  Koncert wielkanocny ” Pieśń o Zmartwychwstaniu ” powstał przy współpracy Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Wsi Tyśmienica i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie.