Andrzejkowe wróżby

W ostatnią sobotę listopada w Wiejskim Centrum Kultury odbyło się andrzejkowe spotkanie dla

dzieci, zorganizowane wspólnie z Filią Biblioteczną w Przewłoce wraz z radą sołecką i sołtysem wsi. Już przy drzwiach czekały na dzieci dwie czarownice z miotłami i zamiatały dzieci do sali

wróżb. Tam w blasku świec zaczął się wieczór wróżb. Było wróżenie z ręki, rzucanie pieniążkiem do wody, lanie wosku, kręcenie butelką losowanie karteczek z przyszłym imieniem męża lub żony i ustawianie butów. Wszystko to odbywało się przy nastrojowej muzyce. Nie zabrakło też wspaniałych kanapek słodyczy i picia. Sponsorem imprezy był miejscowy radny p. Zbigniew Hołubowicz.