Lekcje Biblioteczne dla Młodzieży Gimnazjalnej

Tradycyjnie na  początku nowego roku szkolnego, w miesiącach wrześniu i październiku, uczniowie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum w Parczewie uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych przygotowanych przez Bibliotekarzy MGBP w Parczewie. Na początku swej edukacji gimnazjalnej uczniowie odbyli specjalne przysposobienie biblioteczne . Poznali  księgozbiór biblioteczny, zasady wypożyczania książek i korzystania ze wszystkich zasobów bibliotecznych. Zwiedzili Czytelnię, Oddział dla Dzieci i Młodzieży,  Wypożyczalnię dla Dorosłych a także Dziecięcą Przestrzeń Multimedialną oraz Czytelnię Multimedialną wyposażone w nowoczesny sprzęt  komputerowy i audiowizualny. Z tak zdobytymi umiejętnościami łatwiej im będzie poruszać się w strukturze biblioteki, wypożyczyć lekturę szkolną bądź inną książkę do przeczytania, skorzystać z Internetu czy znaleźć potrzebny artykuł w prasie. Dla wielu uczniów to pierwszy kontakt z nieco większą biblioteką, niż biblioteka szkolna, do której byli już wcześniej przyzwyczajeni.  W czasie trwania lekcji bibliotecznych uczniowie wykazali się wysoką kulturą osobistą oraz zadawali pytania. Gimnazjalnej młodzieży towarzyszyły opiekunki: Pani Zofia Zajączkowska, nauczyciel bibliotekarz oraz Panie Barbara Ostrowska, Jolanta Jakubas,  Alina Rokicka, Małgorzata Ignatowicz.