Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Parczewie

W słowach i dźwiękach … Kolberg

   '' przędąc myśli i kwiaty uczuć... ''

   W słowach i dźwiękach … Kolberg.

   W dniu 28 listopada 2014 roku Czytelnia MGBP w Parczewie gościła słuchaczy sekcji literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Parczewie, którzy wysłuchali wykład '' Słowem i dźwiękiem … Kolberg '', poświęconego ojcu polskiej etnografii, Oskarowi Henrykowi Kolbergowi.

   W wykładzie nawiązującym do epoki, w której żył Oskar Kolberg, na tle ważnych wydarzeń historycznych i kulturalnych przedstawiono najistotniejsze wydarzenia z życia Kolberga, Jego bogatą działalność na wielu płaszczyznach: kulturalnej, naukowo-badawczej, wydawniczej oraz muzyczno-artystycznej. Spotkanie ze społecznością UTW w Parczewie zakończyła prezentacja biograficznej książki '' Oskar Kolberg 1814 – 1890 '' oraz wybranych tomów dzieła życia Kolberga '' Lud. Jego zwyczaje, obrzędy, zabawy, pieśni, muzyka i tańce.''

   Współpraca ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Parczewie jest jedna z form działalności kulturalno-oświatowej MGBP w Parczewie. A minione spotkanie było już kolejnym, jakie zaplanowano w ramach obchodów Roku 2014, Roku Oskara Kolberga, w Jego 200. rocznicę urodzin.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie,ul. 11 Listopada 62, tel: +48 833 551 244

top