Finał I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

W dniu 20 listopada 2014r. odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu  Literackiego ,, Pod Poetyckim Zawołaniem  Rocha Sęczawy ‘’ Pod  patronatem Burmistrza Miasta Parczew. Pomysłodawcą  i inicjatorem  konkursu był  Marcin Daniel  Kowalczyk – poeta, kompozytor,  bard a organizatorem była Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie.    W okolicznościowych wystąpieniach   Pani  Teresa Bonik  - Dyrektor Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie oraz  Pan Paweł Kędracki – Burmistrz Miasta  Parczew nawiązali do idei konkursu ,  przypominając jednocześnie  osobę patrona konkursu Pana Rocha Sęczawę. W kameralny nastrój  uczestników  spotkania wprowadziły   teksty poetyckie i prozatorskie autorstwa laureatów konkursu czytane przez jury konkursowe. Wieczór uświetnił koncert  grupy  ,, Des Cartes’’.  Z racji, że I edycja konkursu  literackiego spotkała się z dużym uznaniem odbiorców, zamysłem organizatora jest kontynuacja rozpoczętej idei propagowania sztuki słowa pisanego.