SPRAWOZDANIE Z WAKACJI

Z FILII BIBLIOTECZNEJ IM. J. MONIUK W PRZEWLOCE

Wzorem lat ubiegłych Filia biblioteczna w Przewłoce z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowała im miłe spędzenie czasu w bibliotece .Tegoroczne wakacje przebiegały pod hasłem  „Spotkajmy się w bibliotece”.

Zajęcia odbywały się przez cały lipiec przez trzy kolejne dni tygodnia  t.j. Środy, czwartki i piątki.

W środy odbywały się zajęcia czytelnicze polegające na czytaniu i słuchaniu różnych książek ,

a także dziecięcych dowcipów  które znajdują się w zbiorach biblioteki.

Czwartki przeznaczone były na różne gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu a, także na zajęcia plastyczne. Dzieci malowały różne obrazki na kartonach i chodniku o tematyce letniej ,

piękne kolorowe motyle, oraz lepiły z plasteliny kolorowe kwiaty i zwierzątka .

W ostatni czwartek lipca rozpaliliśmy ognisko na którym piekliśmy kiełbaski. Przy rozpaleniu ogniska i przygotowaniu kijków pomogli nam rodzice dzieci.

Piątki były poświęcone na zajęcia sportowe . W Przewłoce od niedawna  przy bibliotece znajduje się boisko do piłki plażowej i to na tym boisku organizowaliśmy zawody piłki plażowej .

Nagrodą dla zwycięskich drużyn były lody.

Oprócz tych zajęć dzieci codziennie korzystały z komputera i internetu.