Konkurs Pięknego Czytania

27 maja 2014 roku w Wiejskim Centrum Kultury w Przewłoce odbył się Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez Filię Biblioteczną im. Józefy Moniuk w Przewłoce i Zespół Placówek Szkolnych im. Jana Pawła II w Przewłoce.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci. Do konkursu zgłosiło się 19 uczestników, każdy z nich miał do przeczytania dowolny fragment wybranej przez siebie książki. Komisja w składzie dwóch emerytowanych nauczycielek miejscowej szkoły Pani Heleny Abramczuk i Pani Teresy Szczepaniuk oraz pracownika Wiejskiego Centrum Kultury Pani Patrycji Duda oceniając uczestników konkursu zwracała uwagę na płynność i szybkość czytania a także na interpunkcję i intonację. Wśród uczestników konkursu  komisja wyłoniła sześciu zwycięzców oraz przyznała dwa wyróżnienia. Do szczęśliwców, którzy wygrali w konkursie należą Paulina Konczal z klasy VI; Julia Turek , Adam Puła i Julia Izdebska z klasy V oraz Aleksandra Wilczyńska i Maja Talarko z klasy IV.  Wyróżnienia otrzymali Dominika Duda i Patrycja Szypulska z klasy IV.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami w postaci długopisów i zakreślaczy.

Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialni były: Pani Jolanta Pawelec, pracownik  Filii Bibliotecznej im. Józefy Moniuk w Przewłoce oraz Pani Agnieszka Puła, nauczycielka j.polskiego z Zespołu Placówek Szkolnych w Przewłoce.