Wielkanocna Pisanka

10.04.2014r w Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy zorganizowano zajęcia plastyczne ''Wielkanocna Pisanka". Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, większość uczestników pierwszy raz spotkała się z tradycyjną metodą ozdabiania jajek, czyli pisanie woskiem. Jest to szczególna zachęta do czynnego zaangażowania w tradycję Świąt Wielkiej Nocy. Aby powstała pisanka, trzeba rozgrzać wosk nad świecą i specjalnie do tego przygotowanym pisakiem nanieść woskowy wzór na jajko, a następnie zagotować w kolorowej farbie. Cały proces odbywał się pod kontrolą pani bibliotekarki. Zabawy i radości było mnóstwo, zwłaszcza na koniec, kiedy już po ufarbowaniu podziwialiśmy nasze dzieła i zgadywaliśmy czyja jest dana pisanka. Mniejsze dzieci ozdabiały jajka cekinami i kolorowym papierem. Podczas zajęć było rodzinnie, wesoło i ,, pisankowo”. Wykonane przez siebie pisanki dzieci zabrały do domu, aby pokazać swoje arcydzieła rodzicom a także przyozdobić nimi swoje stoły. Zapraszamy w przyszłym roku!