Podsumowanie ferii zimowych 2014

FERIE ZIMOWE 2014

W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W PARCZEWIE

W Oddziale dla Dzieci przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie w czasie ferii zimowych zorganizowano akcję zimową dzieciom na każdy dzień. Harmonogram spotkań z dziećmi obejmował poszczególne dni tygodnia.

W poniedziałki dzieci wysłuchiwały opowieści familijnych na podstawie opowiadań nagranych na płytach CD, pełnych ciepła, uczucia i wrażliwości.

Wtorki upłynęły w miłej zabawie pod hasłem: '' Loteriada szczęścia ''. Dzieci odkrywały swoje szczęście losując upominki w postaci gadżetów. Zajęcia te dały dzieciom wiele wrażeń.

W środy uczestnicy spotkania znaleźli się na bezludnej wyspie. Dzieci utożsamiały się z bohaterami książki Robinsona Crusoe, Robinsonem i Piętaszkiem analizując swoje zachowanie, będąc na bezludnej wyspie. Zajęcia kończyły się poczęstunkiem w postaci słodyczy.

W  czwartki prowadzono prozdrowotne zajęcia: '' Zdrowe ciało – zdrowy duch ''. Odbywały się pogadanki na temat zdrowego odżywiania, jak przygotowywać zdrową żywność i prowadzić zdrowy styl życia. Na zakończenie spotkania odbyła się konsumpcja owoców.

W piątki dzieci serfowały po Internecie, odkrywając tajemnice nauki i techniki. Zajęcia odbywały się w Pracowni Komputerowej PRB .

Czytelnia Multimedialna jak zawsze tętniła życiem. Oprócz zajęć na komputerach  odbył  się pokaz skanowania i kopiowania dokumentów  na urządzeniu wielofunkcyjnym . Czytelnia oferowała również przegląd prasy młodzieżowej pt. ,, Świat wiedzy ‘’,w tym wspólne czytanie i omawianie ciekawych artykułów. Młodsza grupa użytkowników przeglądała  bogato ilustrowane   albumy   o różnej tematyce  np. zwierzęta, najciekawsze  zakątki świata, oraz księgi skarbów. Pomimo dużych mrozów za oknami w czytelni panowała ciepła i miła atmosfera .

FERIE ZIMOWE W FILII BIBLIOTECZNEJ IM. J. MONIUK W  PRZEWŁOCE

Tegoroczne ferie zimowe w bibliotece przebiegały pod hasłem „Spotkajmy się w bibliotece”

Na ten czas biblioteka przygotowała dzieciom wiele ciekawych ofert miłego spędzenia czasu w bibliotece, proponując im udział w zajęciach czytelniczych, plastyczno-technicznych oraz różne gry i zabawy oraz możliwość korzystania z komputera. Pewna grupa dzieci skorzystała z tej oferty i prawie każdy dzień ferii spędzała w bibliotece. Większość z nich korzystała z komputera. Niektóre z nich wolały malować zimowe pejzaże, oraz  bałwanki,  lub robić różne rzeczy z papieroplastyki. Wszystkie swoje prace dzieci umieściły w  bibliotece na wystawie. Czytaliśmy też różne książki między innymi ,,120 przygód Koziołka Matołka’’  Kornela Makuszyńskiego.  Najciekawszymi zajęciami podczas tych ferii okazały się zajęcia kulinarne, na których piekliśmy pyszne gofry z dżemem i bitą śmietaną. Na kilka godzin biblioteka zamieniła się w cukiernię a, zapachy płynące z biblioteki przyciągały do biblioteki nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Każdy chętny został poczęstowany gofrem. Wszyscy mile wspominają czas spędzony w bibliotece.

W Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy z powodu choroby pracownika nie odbyły się zaplanowane zajęcia.