Harmonogram wakacji 2013

Harmonogram wakacji w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie, oraz filiach bibliotecznych w Przewłoce i Tyśmienicy

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie  Oddział dla Dzieci, zaprasza do spędzenia wakacji w bibliotece. Wzorem minionych lat przygotowano interesujące zabawy zatytułowane

’’Same atrakcje w letnie wakacje ’’.

Harmonogram zajęć obejmuje miesiące wakacyjne. Zajęcia będą się odbywać raz w tygodniu.

Poniedziałki 14.00 – 16.00

Czytanie niedokończone zatytułowane ’’ Tajemnice polskiej ziemi  ’’.  Czytanie najpiękniejszych legend polskich np. ’’ Historie toruńskich pierników  ’’, ’’ O złotej kaczce ’’ i inne przybliżające polska tradycję i historię.

Wtorki   11.00- 12.00

,,Z kreatywnością na ty ‘’ – rozwijanie wyobraźni dziecięcej poprzez układanie puzzli , klocków itp.

Środy 16.00 – 17.00

Odkrywanie zamków, duchów, skarbów w dziecięcej literaturze na podstawie wydawnictw: ’’ Duch starej kamienicy ’’- Anny Onichimowskiej;  ’’ Heidi i tajemniczy zamek ’’- Marie Jose Maury; ’’Poszukiwacze skarbu ’’- Edith Nesbit.

Czwartki 13.00 – 15.00

Rysowanie na asfalcie: Moja przygoda z ubiegłorocznych wakacji.

Piątki 14.00 – 16.00

Bajki - pytajki : czytanie bajek i odgadywanie postaci. Czekoladowy dzień w bibliotece.

Czytelnia Multimedialna zaprasza na wakacyjne  zajęcia z Internetem pod hasłem ,, Ja chcę , ja pragnę , ja działam , wyruszam w podróż moich marzeń ‘’. Wirtualne wędrówki po Polsce z wakacyjnym plecakiem , wyszukiwanie w Internecie najciekawszych zakątków  naszej Ojczyzny.

Harmonogram  zajęć wakacyjnych dla dzieci  w Fili Bibliotecznej w Przewłoce

ŚRODA - PIĄTEK W GODZ. OD 14.00 DO 16.00.

ŚRODY Z LITERATURĄ

W środy będą odbywały się zajęcia literacko-czytelnicze, które będą obejmowały wspólne czytanie utworów literackich a dla najmłodszych słuchanie i czytanie bajek. Już na początku wakacji odbędą się zajęcia pt. „Zabawa w bibliotekę”, podczas których dzieci zapoznają się z pracą bibliotekarza i przy jego pomocy będą wypożyczały sobie nawzajem książki. Będziemy także czytać różne książki o tematyce letnio-wakacyjnej. Na zakończenie wakacji zostanie zorganizowany konkurs literacko - plastyczny na najpiękniejszą widokówkę z wakacji.

CZWARTKI Z NIESPODZIANKĄ

Czwartki będę dniem gier i zabaw. Od godziny 14 do 16 dzieci będą miały okazję  wziąć udział w różnego rodzaju grach i zabawach rekreacyjno – edukacyjnych : gry planszowe, komputerowe, rysowanie, malowanie, gry w warcaby, bierki, puzzle, itp. Wzorem lat ubiegłych odbędzie się również cykl zabaw kulinarnych pt. ”To lubię i potrafię zrobić sam” – dzieci będą przygotowywały pyszne i kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki i koreczki. Odbędzie się również cykl zabaw pod tytułem „Rusz głową” – zagadki, rebusy, krzyżówki, kolorowanki o tematyce letniej. Podczas wszystkich zajęć będziemy słuchać wybranej przez dzieci muzyki.

PIĄTKI Z NATURĄ I SPORTEM

W piątki dzieci będą uczestniczyły w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu: hula-hop, skakanka, gra w piłkę, zawody w badmintona itp. Zostaną zorganizowane również zajęcia plastyczne. Jednym z nich będzie „Namaluj swoje marzenie”. Starsze dzieci będą malowały swoje marzenia na kartonach młodsze kredą na chodniku. Ponadto w ramach spotkań pt. „Natura wokół nas” odbędą się zajęcia edukacyjne o tematyce przyrodniczej m.in. zapoznanie z gatunkami   grzybów i owoców leśnych, pogadanki na temat dbania o środowisko itp.

Na zakończenie wakacji  zostanie zorganizowane ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

Propozycje zajęć wakacyjnych dla dzieci  w Fili Bibliotecznej w Tyśmienicy

Filia  Biblioteczna w Tyśmienicy zaprasza wszystkich do miłego spędzenia czasu w bibliotece w czasie wakacji , oraz proponuje następujące spotkania pod hasłem ,, Wakacyjne spotkania w bibliotece’’:

ŚRODA - PIĄTEK W GODZ. OD 13.00 DO 15.00.

Środy -  ,, Z książką w plecaku ‘’ . Cykl zajęć i warsztatów edukacyjnych dla dzieci spędzających wakacje w domu .

Czwartki  - ,, Cudze chwalicie, swego nie znacie ‘’ . Poznajemy obiekty przyrodnicze i turystyczne naszego regionu. Korzystanie z książek, atlasów, czasopism oraz, Internetu.

Piątki - ,, Kto zagadkę zgadnie , tego nuda nie dopadnie ‘’ . Zagadki , rebusy, kalambury. Wyświetlanie filmów i bajek dla dzieci .

Na zakończenie wakacji odbędzie się wspólne grillowanie .