Mocna Noc Bibliotek

'' Nocą Moc Biblioteki ''. To hasło tegorocznego spotkania, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w  Parczewie. Dokładnie 10 maja 2013 roku, punktualnie o godzinie 19.00  w Czytelni MGBP rozpoczął się wieczór pełen poezji i bardzo literackich rozmów. Przy dźwiękach aksamitnej  nastrojowej muzyki czytano wiersze, wspominano wielkich poetów. Zachodzące za oknami słońce  wprowadziło w atmosferę świata dawnego i minionego, który niegdyś opisał w epopei narodowej          '' Pan Tadeusz '' sam wieszcz narodowy Adam Mickiewicz. Wzruszający do łez utwór '' Księżyc i róża '' w interpretacji Anny German przypomniał o marzeniach, pragnieniach i tęsknotach każdego człowieka. W trakcie wieczoru wspomniano parczewskiego barda, Marcina Daniela Kowalczyka i jego najnowszy tomik wierszy '' Aria rozkołysanej nocy '' , wsłuchując się w jego teksty i muzykę.

Ten niezwykły wieczór obfitował w wiele niezaplanowanych niespodzianek. Jedną z nich było czytanie wierszy jednej, z budzących się do literackiego bytu, poetki. Dopóki nie usłyszy o niej świat, niech na razie zostanie owiana mgłą tajemniczości. Jedno jest pewne. Zapisuje w swych wierszach każdą uciekającą chwilę życia, zatrzymuje w słowach osoby i spotkania bliskie sercu.

Spotkanie '' Noc Bibliotek '' było częścią obchodów Tygodnia Bibliotek.