Ferie zimowe 2013 w MGBP

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie

zaprasza wszystkie chętne dzieci do spędzenia ferii zimowych w bibliotece.

W programie:

Oddział dla Dzieci  oferuje  zabawy na każdy dzień:

-   Ćwiczenia wyobraźni dziecka  na podstawie książki Urszuli Kozłowskiej „ Pary nie do pary ‘’( skojarzenia słów np. kret i kreta ).

-  „ Podróże przez świat ‘’  . Zajęcia dla dzieci m.in. oglądanie bogato ilustrowanych  albumów z różnych zakątków świata.

-  „ Zima w rysunkach dzieci ‘’ . Malowanie obrazków związanych z zimą .

Prezentacja najciekawszych prac na wystawie.

- ,, Miłość do zwierząt”- opowieści dzieci o ulubionych zwierzętach połączone z prezentacją albumów o zwierzętach znajdujących się w zbiorach MGBP.

- „ Opowiastki familijne „ Beaty Andrzejczuk – słuchanie audiobooków  pt. ,,Krzysiu chce psa’’ , ,, Prezent dla Agatki ‘’.Opowiadania te ćwiczą  u dzieci wyobraźnię i koncentrację są pouczające, pełne ciepła, uczucia, wrażliwości, radości i uroku.

Czytelnia Multimedialna  zaprasza do korzystania z nowoczesnych komputerów. W trakcie  trwania ferii zimowych pracownicy biblioteki zapoznają użytkowników czytelni z dobrami nowoczesnej technologii komputerowej ( korzystanie z kamerek, słuchawek, oraz urządzenia wielofunkcyjnego ).

„ Ferie ze Światem Wiedzy”  - czytelnia zaprasza miłośników czasopism na zapoznanie się z czasopismem „ Świat Wiedzy”, które jest bogato ilustrowane i zawiera bardzo cenne artykuły odnośnie różnych dziedzin wiedzy .

Zapraszamy w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.

Filia Biblioteczna w Przewłoce zaprasza na ferie zimowe :

ŚRODY      13 i 20 luty-godz.13.00-16.00. Zajęcia czytelniczo-literackie. Z związku z obchodzonym w tym roku Rokiem Tuwima ,w bibliotece będą czytane i recytowane wiersze J. Tuwima .  Będzie też mini konkurs ze znajomości wierszy tego autora.

CZWARTKI  14 i 21 luty  -godz.13.00-16.00.  Zajęcia  techniczno-kulinarne „Podziel się posiłkiem” . W czwartki będą organizowane wspólne podwieczorki dla dzieci. Dzieci przynoszą   z domu różne produkty  żywnościowe z których wspólnie przygotowujemy smaczne kanapki i desery, którymi dzielimy się z innymi dziećmi. Podczas przygotowania posiłków będziemy słuchać z płyt opowiastek familijnych  między innymi „ Obrażalski   Grześ” , „Drzewko marzeń”  , „Coś lepszego” .

PIĄTKI     15 i  22 luty   godz.13.00-16.00.  „Zręczne ręce'':  zajęcia  plastyczno-techniczne.  Robienie ozdób i kwiatów z bibuły. Będziemy robili kwiaty z bibuły i gałązek  a także inne ozdoby z papieru i bibuły wzorując się  na książce Wielka księga zabaw plastycznych.

Filia Biblioteczna w Tyśmienicy zaprasza na ferie zimowe pod hasłem :

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE. PRZYJDZ!

NIE ZWLEKAJ! BIBLIOTEKA CZEKA!

Biblioteka  zaprasza na spotkania w każdą  środę, czwartek i piątek w godz.12.00-15.00 w czasie ferii zimowych.

13 i 20.02.2013( środa) - ,, Biblioteczne zimobajki”.  Podróże do krainy śniegu, czyli zimowe spotkanie z bajką.

14 i 21.02.2013(czwartek) - ,,Stoi na stacji  lokomotywa”.  Ferie z Tuwimem w tle, parodiowanie postaci z wierszy Tuwima - zajęcia czytelniczo -ruchowe.

15 i 22.02.2013(piątek) - ,,Stop dla nudy”. Zajęcia plastyczne, gry i zabawy  integracyjne, quizy, oraz  konkursy.

zaprasza i czeka!!!