Wakacje w MGBP w Parczewie

W czasie wakacji w Oddziale dla Dzieci   odbywały się  warsztaty pt. „ Origami z wierszykami ‘’. Biblioteka zachęcała dzieci do spędzania miło i wesoło wolnego czasu od zajęć szkolnych , organizując spotkania zatytułowane ,, Origami  z wierszykami’’. Na zajęciach dzieci wykonywały origami  tzw. ,,Papierowe  fantazje ‘’ na podstawie ciekawej książki - przewodnika po origami autorstwa Agnieszki Frączek i Doroty Dziamskiej.

Spotkania odbywały się raz w tygodniu, w czasie których początek poprzedzało czytanie wierszyka z wyżej wymienionej lektury np. ,, Papierowe cuda ‘’, ,,Latawiec’’, ,, Kołysanka dla baranka’’ i inne. Następnie dzieci wykonywały przeróżne prace orgiami i umieszczały je  na wystawce. Na zakończenie wakacyjnej akcji bibliotecznej na  uczestników zajęć czekały upominki . Najbardziej wytrwali zostali nagrodzeni prezentami w postaci gadżetów i słodyczy . Dzieci zadeklarowały chęć udziału w jesiennych zajęciach prowadzonych w bibliotece.

Czytelnia MGBP oferowała wakacyjne ciekawostki internetowe . Dzieci i młodzież chętnie odwiedzali czytelnię korzystając z dostępu do Internetu. Zapewniamy , że  intencją  bibliotekarzy wcale nie było  promowanie wakacyjnego leniuchowania przed komputerem. Wręcz przeciwnie. Staraliśmy się omówić najciekawsze usługi internetowe i mobilne aplikacje, które pomagają  zaplanować wakacyjny wyjazd. Co zwiedzać i skąd czerpać informacje na temat danego regionu . W deszczowe dni można było miło spędzić czas w czytelni przy oglądaniu bogato ilustrowanych albumów oraz, czytaniu prasy i czasopism.

Spotkania wakacyjne w Filii Bibliotecznej w Przewłoce.

W tym roku biblioteka zaplanowała dla dzieci miłe spędzenie czasu w bibliotece  podczas wakacji. Na każdy dzień tygodnia zaplanowano różne zajęcia.

ŚRODY - Dzień czytelniczy. W tym dniu czytane były książki między innymi książka J. Korczaka  „Król Maciuś Pierwszy”  i inne bajki . Oglądane były kolorowe książeczki  przez najmłodszych czytelników, zaś starsze dzieci czytały wspólnie fragmenty wybranych utworów. W zajęciach  uczestniczyły  dzieci spędzające wakacje na wsi.

CZWARTKI -  Dzień plastyczno -techniczny. W tym dniu dzieci malowały na kartonie różne kolorowe obrazki o dowolnej tematyce , wycinały  różne rzeczy z kolorowego papieru i bibuły,  a także wykonywały kolorowe flakony z  butelek oklejonych kolorowymi gazetami. W jeden taki czwartek 19 lipca dzieci zabawiły się w kucharzy 10 dzieci podzieliło się na dwie grupy jedna z nich  przygotowała z owoców kolorowe szaszłyki umieszczone  w arbuzie. Druga grupa zaś z chleba, wędlin i warzyw wyczarowała smaczne koreczki. Wszyscy później wspólnie zjedli kolorowe smakołyki. W spotkaniu brały  udział nie tylko dzieci, a także  ich mamy, oraz babcie.

PIĄTKI - Dzień zabawy .W tym dniu w bibliotece zaplanowane były zabawy ruchome na dworze dzieci grały w klasy, badmintona,  skakali przez skakankę. W dni deszczowe dzieci  spędzały wolny czas w bibliotece przy grach planszowych, rozwiązując krzyżówki i rebusy.

Na zakończenie  wakacji  30 sierpnia biblioteka  zorganizowała dla najaktywniejszych wakacyjnych czytelników  pożegnanie wakacji . Były różne gry i zabawy, malowano też na chodniku kolorową kredą. Na zakończenie były kiełbaski pieczone na grillu .

Spotkania wakacyjne w Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy.

W czasie wakacji w Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy w każdą środę, czwartek

i piątek, odbywały się spotkania pod nazwa ,,Klub walki z nudą”.

Wakacje to nie tylko piękna pogoda i słońce, ale również czas na wspaniałą

lekturę. Ponieważ wakacyjne spotkania odbywały się w bibliotece, nie mogło

zabraknąć książek. Uczestnicy w skupieniu słuchały opowieści,  oraz przygód

książkowych bohaterów.

Z zajęć mogli korzystać wszyscy chętni do zabawy i miłego spędzenia

wolnego czasu.

W dniach 18,19,20 lipca dzieci zajęły się robieniem plecionek z kolorowych

żyłek. Były to rzemyki na rękę, przywieszki oraz breloczki do kluczyków.

Natomiast z perełek i różnego rodzaju koralików wykonywały bransoletki

i naszyjniki.  W spotkaniach brały  udział  chętne dzieci, które nigdzie nie wyjechały na wakacje.

Innym zajęciem była gra w karty, gry planszowe, domino i puzzle, oraz

zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci wykonywały również rysunki

o tematyce wakacyjnej, które umieszczone zostały w bibliotecznej galerii

rysunków. Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania.