Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Parczewie

Spotkanie autorskie Marcina Daniela Kowalczyka

,, Sobą pozostanę”

,,W cichości składam na płótnie białej kartki

serce ubrane w szaty metafor,

uwalniam kłębiące się myśli,

pozwalam odetchnąć duszy.

 

Uczę się żonglować słowami,

by w przyszłości ludzie głodni treści

mogli zobaczyć mnie na arenie poezji,

czerpiąc radość z napisanych wierszy.”

 

Moje Credo, Marcin Daniel Kowalczyk

Bardzo miłym i podniosłym akcentem rozpoczął się trzeci sezon współpracy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie z Warsztatem Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie.

   Otóż 21 marca 2012 roku, w Światowym Dniu Poezji, ze Społecznością WTZ spotkał się Marcin Daniel Kowalczyk, parczewski poeta-bard.

   Marcin Daniel Kowalczyk to poeta niezwykły o wielu talentach. Jest jedną z najjaśniej świecących gwiazd na parczewskim niebie kultury. Kiedy pisze wiersze świat staje się lepszy. Gdy śpiewa poezję zatrzymuje czas. Jego koncerty to szczególny rodzaj literackiego misterium. Przez swoją skromność i prostotę, szczerość i wrażliwość pokazuje ludziom jak należy żyć i postępować. Uczy jak być szczęśliwym każdego dnia. To poeta wielkiego formatu. Mistrz słowa i muzyki.

   Na spotkaniu autorskim Mistrz Marcin prezentował własne utwory pochodzące z dwóch tomików poetyckich: ,, Zmagania ze słowem ” i ,, Papierowe ściany ”. Poeta w swoich wierszach zapisał całą prawdę o życiu, o człowieku, ludzkich pragnieniach, marzeniach, tęsknotach. Poszukuje szczęścia, miłości, przyjaźni...Wspólnie z czytelnikiem znajduje odpowiedzi na wiele pytań, nurtujących współczesnego człowieka.

   Mistrz Marcin mówił o swojej przygodzie z pisaniem wierszy. Wspominał koncerty, miejsca i ludzi, których miał zaszczyt poznać na swej literackiej drodze. Opowiadał o swoich pasjach. Jedną z nich, oczywiście prócz poezji, jest muzyka. To właśnie muzyka stworzona przez Mistrza Marcina wypełnia każdą wolną przestrzeń pozostawioną przez Jego słowa i myśli.

   Spotkanie z poezją Mistrza Marcina było dla wszystkich cudowną podróżą do magicznego świata pełnego pozytywnych wrażeń, doznań, emocji. To podróż do krainy łagodności, gdzie nieustannie bije źródło wszelkiego piękna i niezapomnianych dźwięków.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie,ul. 11 Listopada 62, tel: +48 833 551 244

top