Artystyczne inspiracje utworami Konopnickiej

,, Plastyczna wizja utworów Marii Konopnickiej ’’ to tytuł wakacyjnej a zarazem niezwykle barwnej wystawy prezentowanej w Oddziale dla Dzieci MGBP w Parczewie. Na wystawie znalazły się ilustracje do wybranych fragmentów utworów Marii Konopnickiej wykonanych przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Parczewie. Inspirację dla młodych twórców stanowiły motywy zaczerpnięte  z bogatego dorobku literackiego pisarki. Wykonane, różnymi technikami plastycznymi, prace przenoszą w świat przepięknych i wzruszających wierszy, opowiadań, nowel i bajek. Któż bowiem nie pamięta szlachetnej sierotki Marysi i jej krasnoludków, cudownych opowiadań o Janku Wędrowniczku czy pełnych humoru przygód Stefka Burczymuchy. Wszak są to dzieła uznane i cenione przez wiele pokoleń czytelników. To już kolejna wystawa prac autorstwa  uzdolnionej plastycznie młodzieży parczewskiego gimnazjum, która gości w bibliotece. Wielkie dzięki !!!