Książki szczęśliwego dzieciństwa

17 listopada 2011 roku w Szkole Podstawowej w Tyśmienicy odbyła się prezentacja nowości książkowych dla dzieci, wydanych w 2011 roku pn.'' Książki szczęśliwego dzieciństwa.'' Bibliotekarze MGBP w Parczewie prezentując nowości wydawnicze promowali jednocześnie ideę czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników. Spośród przedstawionych książek należy zwrócić szczególną uwagę na książki familijne, które skupią wokół siebie nie tylko dzieci ,ale również ich rodziców i dziadków. A wśród tych właśnie książek są m. in.: Opowieści biblijne dziadka Józefa, pełne przygód Tajemnice starego lasu, bajeczki Po rozum do głowy i Wiosna Niedźwiadka, czy sprawdzone od lat Kołysanki i Moje pierwsze rymowanki oraz wiele innych książek, które uczą, wychowują, pobudzają wyobraźnię dziecka i kształtują w dziecku właściwe postawy życiowe. Dodatkowym atutem prezentowanych nowości wydawniczych jest ich piękny sposób wydania, bogactwo ilustracji i kolorów, które szczególnie zachęcają do ich przeczytania.