Spotkanie z barwną pisarką

Dnia 18 kwietnia  2013 roku  o godz. 15.00  w Czytelni   Miejsko- Gminnej  Biblioteki   Publicznej w Parczewie   odbyło się  spotkanie z Heleną  Abramczuk  pt. ,,Wiersze to moja pasja‘’.

Helena Abramczuk to  lokalna autorka wierszy o różnorodnej tematyce. Tematem spotkania były   rozmowy dotyczące barwnej twórczości pisarki, oraz prezentacja  jej wierszy. Pierwsi czytelnicy zjawili się niemal godzinę przed czasem, dzięki czemu mieli możliwość zamienienia kilku słów z autorką jeszcze przed spotkaniem.   Autorka wierszy  mówiła o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Sposób w jaki opowiadała sprawił, że z przyjemnością wszyscy jej słuchali. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchania wielu wierszy  w wykonaniu samej  autorki .Poetka recytowała swoje utwory, były również teksty śpiewane. Zadawano mnóstwo pytań  poetce związanych z jej  twórczością. Ci, którzy czuli niedosyt kiedy skończyła, mogli zadawać pytania, na które autorka chętnie odpowiadała. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Zostało zrealizowane w ramach  projektu pt. „Edukacja Regionalna‘’ w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013, które pozyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania ,,Jagiellońska Przystań”.