Spotkanie z lokalnym twórcą Lechosławem Płowasiem

Dnia 21 lutego 2013 roku  o godz. 15.00  w Czytelni   Miejsko- Gminnej  Biblioteki   Publicznej w Parczewie   odbyło się spotkanie z lokalnym twórcą Lechosławem Płowasiem pt. „ Regionalizm – moja pasja ‘’ . Tematem spotkania były  legendy związane z królewskim miastem Parczew w wykonaniu regionalnego literata.  Autor legend opowiadał  w jaki sposób zbierał materiały do swojej publikacji   „Legendy i podania z oczeretów Lasów Parczewskich”.   Podczas spotkania były czytane fragmenty utworów , takich jak „ Dzieje hejnału miasta Parczew”, „ Porady Anastazji – żebraczki ‘’, „ Na szlaku rowerowym : Gościniec i Królowa Droga”, „ Ballada o kosmatym diable poleskim’’ , „ Chatka Pustelnika- Żmijowisko. Wspomnienia”  i inne. Uczestnicy spotkania dyskutowali  oraz zadawali wiele  pytań  autorowi, związanych z jego  twórczością.   Spotkanie zostało zrealizowane w ramach  projektu pt. „ Edukacja Regionalna ‘’ w zakresie małych projektów w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013.