Czekoladki dla duszy…

W dniu 22 stycznia 2020 roku  w Czytelni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej  w Parczewie odbyło się literackie spotkanie z udziałem uczestników Koła Regionalnego Seniorów w Parczewie. To pierwsze w tym roku, noworoczne spotkanie z cyklu: „Literackie popołudnia z biblioteką”. Zorganizowano je w ramach obchodów dnia Babci i Dziadka  w bibliotece. Tematem przewodnim były „Czekoladki dla duszy”. Spotkanie rozpoczęła przemowa dyrektora biblioteki, który powitał wszystkich zgromadzonych słuchaczy  i przybliżył im historię powstania ów święta, opowiadając o wątkach przedstawiających babcie i dziadków w literaturze. W dalszej części spotkania Panie bibliotekarki zaprezentowały książkę pt.: „Czekoladki dla duszy” autorstwa Isabel Mauro, czytając jej fragmenty.

„Książka ta jest o czekoladkach, które każdy z nas ma gdzieś w swoim zasięgu, ale nie zawsze wie, co z nim zrobić i z której strony je „ugryźć”. Są to czekoladki magiczne i niezwykłe, gdyż osładzają nie nasze ciało lecz duszę, będąc dla niej drogowskazami, pomagającymi obrać właściwy kierunek”.

Na pamiątkę tego spotkania z książką uczestnicy otrzymali pamiątkowe serduszka z cytatami zawartymi w zaprezentowanej książce. Radosną atmosferę osłodził poczęstunek w postaci domowych rogalików i gorącej herbaty pozostawiając słodkie wspomnienia z wizyty w bibliotece.