Namaluj mi bajkę…

Maj, tradycyjnie, kojarzy się ze świętem książki, biblioteki i bibliotekarzy. Z związku z tym faktem odnotowanym w kalendarzu działalności kulturalnej,  Filia Biblioteczna im. Józefy Moniuk w Przewłoce przygotowała dla dzieci zajęcia czytelnicze połączone z konkursem plastycznym pod hasłem ''Namaluj mi bajkę''. Przez dwa majowe czwartki dzieci z miejscowej szkoły podstawowej malowały obrazki do znanych i lubianych bajek. Podczas zajęć czytane i prezentowane były bajkowe wydawnictwa znajdujące się w zbiorach biblioteki. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie zostały nagrodzone bibliotecznymi upominkami.