Zaprzyjaźnij się z książką

Dnia 18 października 2018 roku Filię Biblioteczną w Tyśmienicy odwiedziła grupa ,,0" dzieci z tutejszej szkoły, celem uczestnictwa w lekcji bibliotecznej ,,Zaprzyjaźnij się z książką”. Większość dzieci przybyła do domu książki pierwszy raz. Pani bibliotekarka tłumaczyła  dzieciom, w jaki sposób można zostać czytelnikiem biblioteki, jak wygląda zakup książek, jak długo można trzymać je w domu, przypominając jednocześnie o szacunku i odpowiedzialności za wypożyczone książki. Na koniec spotkania Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę ,,Zwierzęta Świata", z której poznały życie i zwyczaje zwierząt oraz mogły usłyszeć ich głosy.